face
TR EN
Eğitim Hizmetleri

“Evde sağlık ve bakım hizmetlerinin” en önemli destek verdiği konulardan biri de eğitim önceliğidir. Sağlık hizmetlerinde eğitim, en az, sunulan tedavi hizmeti kadar önemlidir.

Medical Center Eğitim Hizmetleri

Medical Center tarafından hasta /hasta yakınlarına yönelik hazırlanan kapsamlı eğitim programları, sağlığın korunmasını amaçlayan eğitim içeriklerine sahiptir. Bilimsel çalışmalar ve güncel yaklaşımlarla hazırlanan eğitim uygulamaları ile hastalık süreçleri kontrol altına alınabilir, bir plan dahilinde sisteminizi oturtarak hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Eğitim programlarını hazırlayan sağlık profesyonellerinden oluşan ekip, konularında uzman, yetkin, güncel bilgi birikimine sahip ve tecrübeli kişilerdir.

Evde sağlık ve bakım hizmetleri kapsamında sunulan eğitim hizmetlerimizden bazıları;

Alzheimer Eğitimi

Alzheimer teşhisi konulan, hasta ve hasta yakınına yönelik sunulan kapsamlı bir eğitim programıdır. Eğitimin planlamasında öncelikle hasta ele alınırken, koordineli olarak hasta ile birlikte hasta yakınını da kapsayacak şekilde uygulamalarda bulunulur. Bu sayede;

♣ hastanın günlük yaşam aktivitelerini sürdürebilmesi,

♣ endişe duyduğu tüm duygularına karşı, stresle başa çıkma ve stresi yönetme eğitimlerinin verilmesi,

♣ hastalığın evreleri ve evrelere göre aile bireylerinin hasta ile iletişim yöntemlerini geliştirmesi ve beceri kazandırmaya yönelik eğitim hizmetinin verilmesi sağlanır.

Detaylı bilgi ve hizmet almak için Evde Alzheimer Eğitimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

ALS Eğitimi

ALS hastalığı, nörolojik bir kas hastalığı olup, kasların erimesiyle birlikte solunum ve yutma problemleri yaşatan, zamanla kasların hareket yeteneğinin kaybı ile seyreden bir hastalıktır. ALS hastalarının bir süre sonra bakım veren tarafından destek bakımına ihtiyaçları olmaktadır. Bu bakım ihtiyaçlarını genellikle aile üyelerinden biri, eşler, çocuklar ve/veya bakıcılar üstlenirler.

ALS hastalığı uzun soluklu bakım gerektiren bir hastalık olduğundan mutlaka profesyonel bir yardım ile desteklenmeli ve ailedeki herkese fiziksel bakım, duygusal yaklaşım ve yaşam kalitesinin artırılması adına eğitimler verilmelidir. Bu eğitim ile, profesyonel bir ekibin oluşturacağı plana bağlı kalarak, tıbbi müdahaleler ve diğer sosyalliği destekleyici uygulamalar birlikte yapılmaktadır.

Detaylı bilgi ve hizmet almak için Evde ALS Eğitimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bakıcının Eğitimi

Aileler tarafından en çok ihtiyaç duyulan eğitimlerden biridir bakıcının eğitimi hizmetleri. Hastalık veya yaşlılık nedeniyle çoğumuzun evinde bir bakıcı bulunur. Peki, bu bakıcılar sizin hastanız ve onun hastalığı hakkında ne kadar bilgiye sahipler? İlaçlarını doğru dozda, doğru zamanda uyguluyorlar mı? Doğru bakım veriyorlar mı?

‘’Her hasta ve hastalık kişiye özeldir’’ yaklaşımı ile bakıcılarınıza eğitim hizmeti sunuyor ve hastalarınızın daha iyi ve doğru bir bakım almalarını destekliyoruz.

Evde profesyonel bakım hemşireleri ile sunulan bakıcı eğitimleri, iki aşamadan oluşmaktadır. Birinci aşamada, uzman hemşire tarafından evde bulunan bakıcıya gerekli tüm eğitimler verilerek 15 günlük süre dahilinde beklenilir. 15 günün sonunda hemşirenin ikinci kontrolü ile değerlendirme yapılır. Aile bireylerinin görüşleri doğrultusunda eğitimin yeterliliği değerlendirilerek gerekirse ikinci bir eğitim alması sağlanır.

Detaylı bilgi ve hizmet almak için Evdeki Bakıcının Eğitimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Anne –Bebek Yenidoğan Eğitimleri

Doğumdan sonra, hastane taburculuğu ile birlikte evdeki ilk günleri de kapsayacak şekilde planlanan anne & bebek yenidoğan eğitimleri, hem lohusalık sürecinde olan anneye hem de yeni hayatına adapte olmaya çalışan bebeğine büyük kolaylık sağlamaktadır.

İlk annelik deneyimini yaşayan annelerin tercih ettiği yenidoğan eğitimleri, uzman bebek hemşireleri tarafından verilmekte, böylelikle annenin ilk bir aylık yenidoğan sürecini sorunsuz geçirmesi ve bebekli yaşamlarına uyum sağlaması desteklenmektedir. Eğitim özellikle bebek bakımı (banyo, masaj, beslenme, uyku, oda düzeni v.b) konularında uygulamalı olarak verildiği için öğretici niteliktedir. Anne bakımında ise özetle, anne sütü & emzirme, beslenme ve lohusalık bakımlarının uygulamalı anlatımlarına yer verilmektedir.

Detaylı bilgi ve hizmet almak için Anne -Bebek Yenidoğan Eğitimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Uzman
Bilgilendirme
Copyright © 2018 | İstanbul Medical Center
GZip: True