face
Evde SağlıkHemşire

Evde Hemşirelik Hizmeti

Evde uzun dönem hemşirelik hizmetlerimiz, her yaştan akut, kronik ve terminal dönemdeki hastalara evlerinde veya bulundukları ortamda hemşirelik bakımının sağlanmasıdır.

Medical Center evde bakım hemşireleri; hastalar, aileler ve bakım veren bireylere odaklanan, hizmet planı ve standartları oluşturulmuş, tüm hastalara yaşadıkları ortamda  (özel hemşirelik hizmetlerievde sağlık ve evde bakım hizmetleri için) gerekli hizmeti planlayan, uygulayan ve değerlendiren sağlık profesyonelleridir. Evde bakım hemşireleri; etkili iletişim, kanıta dayalı uygulama ve klinik karar verme becerilerinde yetkin çalışanlarımızdır.

Medical Center evde bakım hemşireleri TC Üniversiteleri veya Yüksekokullarından mezun, yoğun bakım ve evde bakım deneyimi olan ve de sürekli hizmet içi eğitimi alan sağlık çalışanlarımızdır.

Uzun dönem hemşirelik hizmetlerinde süreç nasıldır?

  • Hastanızı yerinde değerlendirmek ve sizlerin taleplerini dinlemek için bakım hizmetleri Uzmanımız sizleri bulunduğunuz hastane veya ev ortamında ziyaret eder
  • Hastanızın fiziksel, psikolojik ve sosyal ihtiyaçları ile ilgili sizlerden ve doktorundan bilgi alır, evde bakım süreci ile ilgili yapılması gerekenleri detaylı olarak paylaşır
  • Ev ortamının hizmet için uygunluğu değerlendirilir ve gerekli koşulların oluşturulması sağlanır
  • Hastanın bakımı için gerekli olan tıbbi cihaz ve malzemeler hazırlanarak kurulumu sağlanır
  • Hastanın doktorunun talebi ve ailenin ihtiyaçları göz önüne alınarak özel hemşirelik hizmeti 12 saat veya 24 saat olacak şekilde organize edilir.
  • Evde Bakım hemşirelerimiz hastanın doktoru tarafından order edilmiş tedavisinin yapılması, sosyal ihtiyaçlarının karşılanması ve gerekli formların düzenli olarak doldurulmasından sorumludur.
  • Evde bakım hemşiremiz, hastanın doktorunu ve ailesini sürekli olarak süreç hakkında  bilgilendirir.
  • Hizmet süresi boyunca hastanızın genel durumu ve hizmetin kalitesi evde bakım doktoru ve Süpervizör hemşirelerimiz tarafından düzenli ziyaretlerle takip edilir.

 

Evde Yoğun Bakım Hizmeti;

Yoğun bakım hekiminin kontrolünde, deneyimli yoğun bakım hemşireleri ve gerekli her türlü teknik donanım ile 24 saat kesintisiz hizmet sunmak üzere yapılandırılmıştır. Evde yoğun bakım için gerekli her türlü malzeme, tıbbi cihaz ve deneyimli yoğun bakım hemşireleri ile hastanenin nitelikli tedavi ortamı evde sunulmaktadır.

Hizmet kalitemizi korumak ve geliştirmek amacıyla doktorumuz veya yönetici hemşiremiz tarafından hizmet sürekli denetlenmektedir. Sizlerin ve sevdiklerinizin yaşam kalitesini ve konforunu arttırmak ve koşulsuz hasta memnuniyeti oluşturmak Medical Center ekibinin ve evde bakım hemşirelerinin temel önceliğidir.

Hemşirelik Hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi edinmek için ''Evde Hemşirelik Hizmetleri'' başlıklı Uzman Bilgilendirme yazımıza tıklayınız

Copyright © 2017 | İstanbul Medical Center
GZip: True