Patient and Elderly Care TrainingMedical Center Hasta veya Yaşlıya Bakım Eğitimi

Yaşlı veya hastanızın tüm bakım ihtiyaçlarına siz destek oluyorsanız veya bir bakıcınız var ama yeterli olmadığını düşünüyorsanız Medical Center’ın ”Bakıcının Eğitimi” programından faydalanabilirsiniz.

Sevdiklerinizin hastalık ve/veya yaşlılık süreçlerinde sosyal ihtiyaçlarını karşılamak ve sağlıkla ilgili sorunların takibi için profesyonel destek almanız gerekebilir. Bu ihtiyaçların neler olduğu, nasıl planlanacağı ve kimlerden destek alınması gerektiğine karar vermek genellikle zordur. Karar verme aşamasında bu hizmetlerin ekonomik boyutunun sürdürülebilirliği de ayrıca önem taşımaktadır.

Kamunun bu süreçlerde bir desteği olmadığından bakıcı ihtiyacınızı danışmanlık şirketleri gibi sağlık dışı kurumlardan yada bireysel çalışanlardan temin etme yoluna gidebilirsiniz. Sağlık dışı kurumlardan alacağınız bakıcı hizmetlerinde genellikle yaşanan sorunlar; bilgi, tecrübe ve disiplin eksikliğidir.

Medical Center olarak bu süreçleri yönetmenin zor olduğunu ve neler yaşadığınızı biliyoruz. Ve bu süreçlerde bakıcınızın eğitimi konusunda size profesyonel destek sunuyoruz.

Uzman evde bakım hemşirelerimiz tarafından sunulan “Bakıcının Eğitimi” programı; hasta veya yaşlınızın durumuna, bakım gereksinimlerine ve sizin, bakıcınızdan beklentilerinize göre planlanabilmektedir.

Yaşlı ve Hasta Bakım Eğitim Programı

 • Hastalıkla ilgili temel bilgilerin anlatılması ve yaşanan hastalık süreci ile ilgili risklerin neler olabileceği (varsa aspirasyon riski, yatak yarası riski, enfeksiyon riski, düşme riski vb.),
 • İlaçların düzenlenmesi, doğru ilaç takibinin planlanması ve önemi,
 • Hastaya özel bakım planının oluşturulması ve planlanan bakımların nasıl uygulanacağının anlatılması (ağız bakımı, saç bakımı, vücut banyosu, cilt bakımı vb.),
 • Vital bulgu takibi ve eğitimi (ateş, nabız, tansiyon),
 • Hastaya uygun beslenme yöntemleri ve beslenmede dikkat edilmesi gereken noktalar,
 • Günlük yaşam aktivite planlarının oluşturulması ve hareket /egzersiz yöntemleri (aktif-pasif hareketler, yatağa bağımlı ise pozisyon verilmesi vb gibi),
 • Uygun ev ortamının oluşturulması ve önemi.

  Verilerimin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul ediyorum.

  [stmgdpr "Verilerimin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul ediyorum."]

  Bu eğitim başlıkları altında yer alan tüm konular, uzman evde hemşiremiz tarafından 1. eğitim sırasında bakıcınıza uygulamalı olarak sunulacaktır. 15 gün sonra gerçekleştirilecek 2. eğitim, bakıcınızın değerlendirilmesi ve sizin geribildirimlerinizi kapsamaktadır.

  2. ziyarette; bakıcınızın verilen eğitimleri ne oranda uyguladığı, yeterli olup olmadığı ve bakıcının bu konudaki yetkinliği değerlendirilir. Gerekir ise eğitim tekrarlanır.

  Are you looking for a first class home care center?

  Open chat
  Merhaba ???? Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Merhaba ???? Size nasıl yardımcı olabiliriz?