Evde Bakım Hizmeti

Evde bakım hizmeti, hasta veya yaşlınızın ihtiyaç duyduğu tüm fiziksel, sosyal ve ruhsal ihtiyaçlarının bir profesyonel ekip tarafından, yaşam alanında karşılandığı hizmetlerin tümüdür.

evde bakım hizmetleri

Evde Bakım Hizmeti Nedir?

Yaşlılar ve hastalar için sunduğumuz evde bakım hizmetleri, günlük yaşamı daha güvenli ve daha konforlu hale getirmekle birlikte ailelerin hayatlarına da önemli katkılar sağlar. Aile bireylerinde sık görülen tükenmişlik duygusunu azaltır, iş yükünü hafifletir ve sosyal hayata katılma imkanı sağlar.

Evde bakım, her yıl milyonlarca yaşlının kendi evinde yaşamını devam ettirmesine olanak sağlar. Bir bakım tesisinde veya huzurevinde yaşamak yerine, yaşlılar kendilerini en mutlu ve en rahat hissettikleri yerde, yani evlerinde yaşamaya devam edebilirler.

Evde Bakım Hizmetleri Nelerdir?

Sevdiklerinizin rahatını sağlayacak ve yaşam kalitelerini artıracak doğru evde bakım türünü seçmelisiniz. Ancak farklı evde bakım türlerinin neler olduğunu bilmiyorsanız, doğru karar vermek biraz zor olabilir.

Evde Bakım Hizmeti

Kişiye Özel Evde Bakım

Medical Center olarak amacımız bir hastalık veya ameliyat sonrası desteğe ihtiyaç duyan bireyler için gerekli evde bakım hizmetlerini sağlamak, yerinde yaşlanmak isteyen yaşlılar için yaşamı daha rahat ve güvenli hale getirmektir. Aynı zamanda, ailelerin bu süreci olabildiğince kolay ve stressiz geçirmelerini hedeflemekteyiz.

Evde bakım yaklaşımımız, her hasta ve yaşlıya özel bir bakım planı oluşturmak ile başlar. Medical Center Evde Bakım Merkezi, sevdiklerinizin yaşam koşullarına göre ihtiyaç duyduğu hizmetleri, kapsamlı bir bakım planı ile size özel kişiselleştirecektir. Bu şekilde tam olarak ihtiyaç duyduğunuz desteği sağlıyoruz.

Sevdiklerinizin ihtiyaçları değiştikçe, ihtiyaç duydukları bakım hizmetini almaya devam etmelerini sağlamak için sizinle birlikte çalışıyoruz.

Evde sunulan hizmetlerin tümü aynı değildir. Bazı süreçler tıbbi yardım içermeyen sadece bakıma yönelik süreçler olabildiği gibi, bazı süreçler ise tedavi, bakım, rehabilitasyon ve eğitim süreçlerini içerebilir.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

İhtiyacınız olan sağlık ve bakım hizmetini seçin, iletişim bilgileriniz ile birlikte bizimle paylaşın. Uzman sağlık yöneticilerimiz ile en kısa sürede sizi arayalım.

  Verilerimin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul ediyorum.

  [stmgdpr "Verilerimin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul ediyorum."]

  evde sağlık bakımı

  Evde Bakım Hizmeti

  Evde bakım hizmeti sürecini başlatmadan önce ücretsiz bir danışmanlık ziyareti planlanacaktır. Sevdiklerinizin ihtiyaçlarını, yaşam koşullarını ve kişisel tercihlerini öğreniyoruz. Bu bilgileri, sevdiklerinizin bakım planını oluşturmakta bir çerçeve oluşturmak için kullanıyoruz.
  Sevdiklerinizin bakım planını geliştirirken çok çeşitli faktörleri dikkate alıyoruz. Bakım planlarımızın tıbbi direktiflerle uyumlu olmasını sağlamak için doktorlar, hemşireler ve diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarıyla birlikte çalışıyoruz.
  Son adım, sevdikleriniz için en uygun bakım destek personeli (bakıcı) ni görevlendirmek olacaktır. Bakıcılar ve yaşlılar arasındaki ilişkinin ne kadar önemli olabileceğini biliyoruz. Bu nedenle, her müşteri için mükemmel uyumu bulmaya çalışıyoruz.

  Evde sağlık ve evde bakım hizmetleri arasındaki farkı anlamak önemlidir.
  Evde Sağlık Hizmeti sunan profesyoneller doktor, hemşire ve fizyoterapistlerden oluşmaktadır ve evde sağlık hizmetinde temel amaç hastanın tıbbi tedavi ihtiyacının karşılanmasıdır.
  Genel olarak evde sağlık hizmetlerinin amacı bir hastalığı veya yaralanmayı tedavi etmektir. Evde bakım hizmeti sunan profesyoneller ise, yaşlı bakımı ve/veya hasta bakımı konusunda uzmanlaşmış bakım destek personelleridir. (hasta bakıcı).

  nitelikli evde bakım hizmetleri

  Nitelikli Evde Bakım Hizmetleri

  • Tıbbi tedavi içermeyen, hastanın bakım, banyo, giyinme, tuvalet ihtiyacını karşılama, yemek yedirme ve pasif egzersiz gibi kişisel bakım konularında destek sağlanması için uzun süreli bakım destek personeli (hasta bakıcı hizmeti),
  • Sadece banyo hizmetleri için kısa süreli bakım destek personeli (hasta bakıcı)

  Genel olarak evde bakım hizmetlerinin amacı hastanın fiziksel ve sosyal ihtiyaçlarının zamanında karşılanarak mümkün olan en yüksek yaşam kalitesini elde etmesidir.

  Evde Bakım Hizmetleri Ücretleri

  Evde bakım ücretleri nedir? Bir evde bakım merkezi ile çalışacağınız zaman sizi hangi maliyetlerin beklediğini, ödemelerin ne şekilde yapılacağını, sağlık sigortasının bu maliyetleri karşılayıp karşılamadığını bilmek isteyebilirsiniz.
  Ülkemizde özel bakım hizmetleri henüz SGK kapsamında yer almamaktadır. Bu nedenle talep edilen tüm evde bakım ve sağlık hizmetinin ödemesi hasta ve aile yakınları tarafından karşılanmaktadır.

  Diğer ödeme seçeceği ise özel sağlık sigorta poliçenizdir. Yatarak tedavi kapsamındaki tüm özel sağlık sigorta poliçelerinin içeriğinde evde bakım ve sağlık hizmetleri yer almakta olup, yıllık 8 haftaya kadar tüm evde sağlık hizmetleri ödeme kapsamındadır. Dikkat edilmesi gereken nokta evde sağlık ve evde bakımın ayrımıdır. Özel sağlık sigortaları hasta bakıcı hizmetini içeren evde bakım hizmetlerini karşılamaz.

  Özel sağlık sigortanız kapsamında evde sağlık hizmetlerinden faydalanabilmeniz için hekiminizin hastanın durumunu belirtir bir epikriz yazması ve bu hizmeti talep etmesi yeterlidir. Onay alınması sonrası tüm süreçler (provizyon, onay, faturalama vb.) ruhsatlı evde bakım merkezleri tarafından yürütülmektedir.

  Evde bakım ve sağlık hizmetlerini ruhsatlı evde bakım merkezlerinden alabileceğiniz gibi bağımsız çalışan kişiler veya danışmanlık firmalarından da alabilirsiniz. Yalnız tercihinizi bu yönde kullandığınızda risk aldığınızı unutmayın! Bağımsız çalışan kişiler veya danışmanlık firmaları ilk başta ücret olarak daha uygun görünebilir ancak bu firmaların ya da kişilerin evde bakım hizmetlerini sunmaya yasal olarak yetkileri olmadığını ve ciddi güvenlik sorunları yaşayabileceğinizi bilmenizi isteriz.
  Bağımsız çalışan bireyler veya danışmanlık firmaları ile çalışmadan önce sevdiklerinizi ve sorumluluklarınızı iyi düşünün.
  Medical Center olarak, tüm çalışanlarımızın sorumluluğu, organizasyonu ve hizmet kalitesi bize aittir.

  Evde Bakım Hizmetleri Alacağınız Kuruma Karar Vermek İçin;

  Hizmet almayı planladığınız evde bakım merkezi hakkında daha fazla bilgi edinmek için tanıdıklarınızdan referans almak ve internet üzerinden araştırma yapmak faydalı olacaktır. Araştırmanıza rehberlik etmek için aşağıdaki soruları sorabilirsiniz.

  • Evde bakım hizmeti sunumu için Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış bir kurum mu?
  • Ne kadar süredir evde bakim hizmetleri sunuyor?
  • Hizmet sunumunun kalitesini belgeleyen kalite Akreditasyon belgesi var mı?
  • Evde bakım hizmetleri, hem kurumun hem de hasta / hasta yakınlarının kişisel veri güvenliği, hak ve sorumluluklarını açıklayan bir “Hizmet sözleşmesi” ‘’Onam Belgesi’’ sunuyor mu?
  • Evde bakım hizmetleri hasta için bir bakım planı hazırlıyor mu (hastadan, doktorundan ve aile üyelerinden gelen bilgiler ile)? Planı gerektiği gibi güncelleyecek mi?
  • Denetim ve süpervizyon uzmanları hizmet kalitesini sağlamak için sunulan hizmetleri ne kadar yakından takip ediyor?
  • Evde bakım merkezi çalışanları gerekirse haftanın yedi günü 24 saat hizmet veriyor mu?
  • Hasta / hasta yakınlarının her zaman arayabileceği bir hemşirelik süpervizörü var mı?
  • Evde bakım merkezi hastanın gizliliğini nasıl sağlar?
  • Evde bakım hizmetleri hemşire ve hasta bakıcıları hangi kriterlere göre işe alınır ve nasıl eğitilir?
  • Kurum çalışanlarına hangi periyotlarda sağlık taraması yapar?
  • Sorunlar çıktığında, çözüm için prosedür nedir? Sorularınız veya şikayetleriniz için kimi arayabilirsiniz?

  Evde bakım hizmeti almaya karar verdiğinizde, kapsamlı bir tarama yapmak önemlidir. Buna, uzman bir temsilci ile evde yapılacak bir görüşme de dahildir. Yaşlı veya hastanızın özel ihtiyaçlarının bir listesini yaparak görüşmeye hazırlanmalısınız. Örneğin, hastanız PEG yoluyla besleniyor ise hizmet sunacak personelin PEG ile beslemeyi biliyor olması önemlidir.

  Hangi Bakım Hizmetini Almak İstersiniz?

  Kendiniz veya hasta yakınınız için evde bakım hizmetlerinden birini seçin, iletişim bilgileriniz ile birlikte bizimle paylaşın. Sağlık danışmanlarımız ile sizi en kısa sürede arayalım.

   Verilerimin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul ediyorum.

   [stmgdpr "Verilerimin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul ediyorum."]

   Birinci sınıf evde bakım merkezi mi arıyorsunuz?

   × كيف يمكنني مساعدتك؟