Evde Hasta Bakıcı

Evde hasta bakıcı, hasta veya yaşlıların günlük yaşam aktivitelerine destek olan ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayan hasta bakımı uzmanlığı olan kişilerdir.

evde hasta bakıcı

Profesyonel Hasta Bakıcı

İlerleyen yaşlarda bakıma muhtaç olan veya yaşı genç olmasına rağmen çeşitli sağlık sorunları dolayısı ile bakıma ihtiyaç duyan kişiler için profesyonel hasta bakıcı hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır. Hasta bakıcısı taleplerinin birçoğu sektörde yetkinliği ve resmiyeti olmayan organizasyonlar tarafından karşılanmaya çalışılmakta ve bu durum çok büyük problemler ortaya çıkarmaktadır.

Referanslı ve Sağlık Bakanlığınca ruhsatlı merkezlerden hasta bakıcı hizmeti almak hastanızın güvenliği, hizmetin kalitesi ve hasta yakınlarının memnuniyeti açısından oldukça önemlidir.

Evde Hasta Bakıcı Hangi İşlerden Sorumludur?

 • Vital bulgu takibi (ateş, derece, nabız, solunum)
 • İnsülin takibi ve insülin uygulaması
 • Beslenme ve oral ilaç (ağızdan) takibi
 • Hastanın kişisel hijyenin sağlanması (ağız bakımı, yatak banyosu- saç banyosu, tuvalet ihtiyacının karşılanması).
 • Hastanın taşınması, kaldırılması ve pozisyon verilmesi
 • Pasif yatak içi egzersizlerin yapılmasının sağlanması ve uygulanması.
 • Hastanın moral ve motivasyonunun yüksek tutulmasına destek verilmesi.
 • Hastanın tıbbi durumunu gözlemlenmesi ve değişiklikleri Bakım Hizmetleri Yöneticisine, Evde Bakım Doktoruna ve hastanın Primer Doktoruna rapor edilmesi.

  [stmgdpr "Verilerimin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul ediyorum."]

  In-Home Care Support Personnel

  Kimler Evde Hasta Bakımı Hizmetine İhtiyaç Duyar?

  • Yaşlılığa bağlı kendi ihtiyaçlarını gidermede zorluk yaşayan yaşlı bireyler
  • Yatağa bağımlı hastalar
  • Kalça fraktürü (kalça kırığı) sonrası bakım ve pasif egzersizlere ihtiyaç duyan hastalar
  • İnme (Felç) sonrası tedavi, bakım ve pasif egzersizlere ihtiyaç duyan hastalar
  • By pass sonrası enfeksiyon riski açısından takip edilmesi gereken hastalar
  • Terminal dönem (yaşam sonu) bakım gerektiren kanser hastaları
  • Hipertansiyon, Diyabet gibi kronik hastalığı bulunan ve düzenli takip gerektiren hastalar
  • Demans, Alzheimer gibi zorlu hastalık süreçlerini yaşayan aileler ve hastalar
  • Yukarıda saydığımız durumlardan en az birine sahip hastası olup, hastası için vakit ayıramayacak durumda olanlar
  • Hastası olup yeterli bilgi ve fiziki beceriye sahip olmayanlar
  • Hastası olduğu halde seyahate çıkması gerekenler

  Deneyimli, yetkin ve iletişim becerisi olan sertifikalı evde hasta bakıcı personellerimiz ile yanınızdayız.

  12/24 Saatlik Hasta Bakımı Hizmeti

  yatılı hasta bakımı

  Medical Center Bakım Destek Personelleri; evde hasta bakıcı hizmeti sertifikasına sahip , en az 5 yıl hastane ve evde hasta bakıcı deneyimi olan, düzenli olarak hizmet içi eğitimleri alan ve sağlık kontrolleri yapılan personellerdir.

  Hasta Bakıcı Personelimiz ; hastaların, hastane ve/veya evlerinde, günlük yaşam aktivitelerine destek olmak, sosyal ihtiyaçlarını karşılamak ve koruyucu önlemleri almakla sorumludur.

  Hizmet süresince; Bakım Hizmetleri Yöneticisi edindiği tüm verileri uzman doktorun da katıldığı günlük vaka toplantısında değerlendirir. Bu bilgiler ve değerlendirmeler rehberliğinde hastanızın ihtiyaçları dikkate alınarak personel bilgilendirilir ve bakımın en doğru bir şekilde sunulması sağlanır. Yine Bakım Hizmetleri yöneticisi bakıcı ihtiyaçları ve hastanın bağımlılık düzeyini dikkate alınarak en az hafta bir gün hizmeti denetlemek amacıyla evinizi ziyaret eder.

  Günlük Hasta Bakıcı

  günlük hasta bakımı

  Günlük bakım destek personel hizmetlerimiz;

  Evde banyo hizmeti, günlük yaşam aktivitesine destek, alışveriş, transfer desteği vb. gibi ziyaret süresi ortalama 2 saat olan hizmetlerdir.

  Talebeniz doğrultusunda süre uzatılabilir.

  Hastanızın 12 saat/24 saat veya yatılı bakım destek personeli hizmetine ihtiyacı olmayabilir ya da yanında kalan bir bakıcı olabilir. Bu durumlarda kısa süreli evde hasta bakıcısına ihtiyaç duyabilirsiniz.

  Evde Yaşlı Bakımı

  evde yaşlı bakımı

  Ev; aile yaşamı ve çocuklarla birlikte düşünülen, konfor ve rahatlığı yansıtan, kendi alanına sahip olma duygusu oluşturan, enerjinin yenilendiği ideal yaşam alanımızdır. Bu nedenle, yaşlılarımızın çoğu, bir huzurevi veya bakımevi yerine kendi yaşam alanı olan evlerinde kalmayı tercih etmektedirler.

  Yaşlandıkça ortaya çıkan duygulanım bozuklukları, yaşlılığa bağlı fiziksel fonksiyonel kapasitenin düşmesi ve üzerine eklenen kronik hastalıklar yaşlının bu süreçte profesyonel destek almasını zorunlu hale getirebilir.

  Evde yaşlı bakımı süreçlerinde, ihtiyaçların tespit edilmesi, bakımın planlanması ve hedefe ulaşılması için hizmet öncesi kişiye özel bakım planının oluşturulması son derece önemlidir.

  hasta bakımı

  Hasta bakıcı, hastane veya ev sürecinde hastanızın, günlük yaşam aktivitelerine destek olan ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayan kişilerdir.

  günlük hasta bakıcı

  Günlük evde hasta bakıcı hizmeti; evde banyo hizmeti, alışveriş, transfer desteği vb. gibi ziyaret süresi ortalama 2 saat olan hizmetlerdir.

  yaşlı bakımı

  Yaşlı bakım planını, yaşlınızın gereksinimleri doğrultusunda ve sizlerin bu sürece aktif katılımıyla planlıyoruz.

  Evde Hasta Bakıcı Hizmeti Alan Hasta ve Hasta Yakınlarından Gelen Yorumlar

  • Cansın Özsezen
   “Sayın yönetim, 22 Ekimde geçirdiğim Kalça protezi ameliyatı sırası hastane de, sonrası da evde tarafıma verilen yardımdan son derece memnun kaldım..ilgiden mutlu oldum.. Son derece başarılı bir organizasyon olduğunuz fikrindeyim.. Müracaatım sırasında başta SN.Rabia Tülubas’ın titiz ve yakın ilgisine..hastahanede ve sonrasında yanımda kalan Sn.Dilan Güçlü ‘Nün Şefkatli ve bilgili yardımlarına.. hafta sonunu beraber geçirdiğimiz SN.Cansu Birge’nin candan yardımlarına binlerce teşekkür ederim… Böyle bir organizasyon kuruluşu olduğunuz için de hepinizi kutlar sağlıklar başarılar dilerim…”
  • Duygu Öner
   “Teyzem Aysel Polat’ın hastalığı sırasında verdiğiniz destek için çok teşekkür ederim. hem sorunumuza acilen çözüm bulmanız bakımından hem de gelen elemanlarınızın profesyonelliği ve içtenliği bakımından hizmetiniz olağanüstüydü.”
  • Timur Seyhan
   “Yaklaşık 3 yıldır eşim ALS hastası en son 21 gün yoğun bakımda kaldı açılan trakostomi işleminden sonra şükürler olsun evimize döndük ancak bundan sonrasında hastamıza ne şekilde müdahale edeceğimizi tam olarak bilemiyorduk aldığımız 12 saat’lik eğitimden sonra deneyimimiz ve kendimize olan güvenimiz arttı çok teşekkürler.”
  • Semra Ülsezer
   “Esim hastanali 5 ay oldu ilk 3 ay banyosu icin calmadik kapi birakmadim kimseyi bulamadim..iycene perisan olmustum esim banyo yapmak istemiyordu..Bu istanbulda buyuk bir eksiklik. Yasli nufus gun gectikce artiyor. Sorunlarda ister istemez buyuyor. Belediyelerde yardimci olmuyor hareketli hastalara…Sonra oglum sizi internetten bulmuş ilk telefonla konustuk 2 gun sonra” Serhat Benice’yi “yolladi Kübra hanim bizm 3 aydir cozulmeyen banyo ve kisisel bakim problemi Çözüldü. Daha sonra Elvan hemsire bizi evimizde ziyaret etti ve bilgilendirdi… hepinizden Allahrazi olsun hepiniz cok saygili ve sevgi dolusunuz. Iyki Varsiniz “İstanbul medikal center”… kendimi yalniz problemlerle bogulmus hissetmiyorum… sevgilerle basarilarinizin devamini dilerim..”
  • Serdar Menteş
   “Verdiğiniz hizmet önemli ve gerekli .gelen personeliniz çok yardim sever , Bilgilendiriydi. Bunun yanında verdiği güven ekstra mutluluk Veriyor.Her şey için çok teşekkürler. “
  cog
  Yorumunuz kaydedildi ilginizden dolayı teşekkür ederiz!
  Name
  Email
  Phone
  Rating
  Your message *

  Hangi Hasta Bakıcı Hizmetini Almak İstersiniz?

  İhtiyacınız olan hasta bakıcı hizmetlerinden birini seçin, iletişim bilgileriniz ile birlikte bizimle paylaşın. Sağlık danışmanlarımız ile sizi en kısa sürede arayalım.

   [stmgdpr "Verilerimin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul ediyorum."]

   Birinci sınıf evde bakım merkezi mi arıyorsunuz?