تأجير وبيع الأجهزة الطبية

Tıbbi Cihaz Kiralama ve Satış

Hastanızın evde tedavi sürecinde kullanması gereken her türlü tıbbi cihaz kiralama ve satış işlemi, eğitimli ve deneyimli teknik ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

tıbbi cihaz satış ve kiralama

Medical Center ekibi sizlere tıbbi cihaz kiralama ya da satın alma durumunuz için en doğru seçeneğin hangisi olduğuna dair karar vermenize yardımcı olacaktır.

Kiralama veya satışı yapılan cihazlar eğitimli ve deneyimli teknik ekibimiz tarafından evinize  teslim edilir. Ve tüm tıbbi cihazların servis ve kalibrasyonları düzenli periyotlarla gerçekleştirilir.

Eğer tıbbi cihazı belli bir zaman dilimi içerisinde kullanmanız gerekiyorsa satın alma işlemi gerekli değildir. Bu süreci hekiminizle görüşebilir ve onun direktifleri doğrultusunda karar verebilirsiniz.

Eğer yatağa bağımlı kronik bir hastanız varsa uzun süreli kullanım gerekebileceği için satın almak daha doğru olabilir.

Havalı Yatak

Tıbbi Cihaz Kiralama ve Satış Dikkat Edilmesi Gerekenler:
Satın alma işlemlerinizi SGK kapsamında ücretsiz gerçekleştirmek isterseniz taburcu olmadan önce hastane tarafından rapor çıkarılması gerekmektedir.

Çıkarılan rapor doğrultusunda anlaşmalı medikal firmalardan ilgili tıbbi cihazı ücretsiz olarak temin edebilirsiniz.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

İhtiyacınız olan tıbbi cihazı seçin, iletişim bilgileriniz ile birlikte bizimle paylaşın. Uzman sağlık yöneticilerimiz ile en kısa sürede sizi arayalım.

  Verilerimin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul ediyorum.

  [stmgdpr "Verilerimin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul ediyorum."]

  Tıbbi Cihaz Kiralama ve Satış Hizmeti Sunduğumuz Cihazlardan Bazıları

  Tıbbi Cihaz Kiralama ve Satış
  • Aspiratör
  • Hasta başı monitörü
  • IV, Enteral beslenme pompaları
  • Hasta yatakları (manuel, elektrikli)
  • Havalı yatak
  • Komot (lazımlıklı hasta sandalyesi)
  • Nebulizatörler (nemlendirici ve ilaç uygulamaları
  • Oksijen verme ekipmanları
  • Oksijen konsantratörleri
  • Pulse oksimetreler
  • Solunum cihazları
  • Tansiyon aletleri, termometreler
  • Tekerlekli sandalyeler
  • Walkerlar
  • Serum Askısı
  • Anne sütü pompaları

  Evde hasta bakımında kullanılabilen her türlü sarf malzemeler. Birçok durumda tıbbi cihazları satın almak yerine kiralamak maliyeti düşürebilir.

  Medikal Cihaz Kiralama ve Satış Cihazları;

  Konsantratör Cihazı Kiralama

  Nefes darlığı, astım, KOAH, pnömoni durumlarında bazen geçici bazen sürekli olarak kullanılması gereken, sürekli oksijen desteği sağlayan bir cihazdır. Konsantratör cihazları havada bulunan oksijeni fitre edip temizleyerek yüksek safiyette oksijeni hastaya sunar. Oksijen konsantratörü elektrik ile çalışır. Bu nedenle sürekli oksijen desteğine ihtiyaç duyan hastalar olası bir elektrik kesintisine karşı muhakkak 2 adet yedek oksijen tüpü bulundurmalıdır. Oksijen konsantratörlerinin filtreleri 6 ayda bir değiştirilmelidir.

  Pulse Oksimetre

  Kandaki oksijen seviyesini ölçen cihazdır. Nefes darlığı yaşayan, oksijen konsantratörü ve ya oksijen tüpü kullanan hastaların muhakkak yanında bulundurması gereken bir cihazdır. Bu cihaz sayesinde kandaki oksijen seviyenizi ölçebilir, oksijen ihtiyacınızı değerlendirebilirsiniz. Pulse oksimetre kiralama veya satışı yapılabilen bir cihazdır. Yüksek maliyetli bir cihaz olmadığı için satın alınması önerilmektedir.

  Hasta Karyolası Kiralama

  Hastanızın durumuna göre hasta karyolasını kiralık veya satılık olarak tercih edebilirsiniz. Eğer hasta karyolasını ameliyat sonrası süreçte, belli bir süre kullanmanız gerekiyorsa kiralama yapmak, yatağa bağımlı hastanız için uzun süre kullanım öngörülüyorsa satın alım yapmak doğru olacaktır. 4 (dört) farklı tip hasta karyolası bulunmaktadır. Bunlar; 2 motorlu hasta karyolası, 3 motorlu hasta karyolası, 4 motorlu hasta karyolası ve hastane tipi hasta karyolasıdır. Hasta karyolası kiralama durumunda serum askısı ve hasta yatağı karyola ile birlikte gönderilmektedir.

  Havalı Yatak Kiralama

  Havalı yatak ne için kullanılır? Havalı yatak; yatağa bağımlı hastalarda yatak yarası oluşumunu önleme amaçlı kullanılan bir medikal alettir. Yatak yarası oluşumunu engellemek için doğru havalı yatak seçimi önemlidir. Araştırmalar baklava dilimi havalı yatağın etkin olmadığını ortaya çıkarmış, bunun yerine boru tipi havalı yataklar önerilmiştir. Sürekli yatağa bağımlı hastalarda havalı yatak kullanılsa dahi hastaya mutlaka 2 saatte bir pozisyon verilmelidir.

  Hangi Tıbbi Cihaz Hakkında Bilgi Almak İstersiniz?

  İhtiyacınız olan tıbbi cihazlardan birini seçin, iletişim bilgileriniz ile birlikte bizimle paylaşın. Sağlık danışmanlarımız ile sizi en kısa sürede arayalım.

   Verilerimin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul ediyorum.

   [stmgdpr "Verilerimin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul ediyorum."]

   Birinci sınıf evde bakım merkezi mi arıyorsunuz?   Open chat
   Merhaba ???? Size nasıl yardımcı olabiliriz?
   Merhaba ???? Size nasıl yardımcı olabiliriz?